Liposukcja – szybki sposób na wymarzone ciało

Pogoń za piękną sylwetką dotyczy dzisiaj zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Słowo „tłuszcz” nabrało negatywnego wydźwięku a na krągłe rubensowskie kształty patrzy się z niesmakiem. „Wieszaki” i przesadnie chude osoby, pomimo czasem nieestetycznych, kanciastych z kolei walorów, postrzegane są dużo bardziej pozytywnie. Niektórzy ludzie, ze względu na uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne czy też inne czynniki mają problemy z utratą wagi bądź też odchudzeniem się w niektórych partiach ciała np. biodrach czy udach.

Kiedyś nie pozostawało nic innego jak pogodzić się z losem i zaakceptować siebie w takiej okazałości, jak nakazuje natura. Nauka i medycyna przez ostatnie lata dały nam na szczęście dużo możliwości i alternatyw zadbania o swój wygląd. Liposukcja to w tej chwili jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych na świecie. Na tyle popularny, że jak grzyby po deszczu, pojawiają się nowe metody, coraz to efektywniejsze i mniej inwazyjne.

Liposukcja – na czym polega?

Liposukcja to zabieg polegający na nieodwracalnym usunięciu tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, pośladków, ud, łydek czy też pleców. Najczęściej kobiety poddają się zabiegowi odtłuszczania brzucha i ud, również coraz częściej wzgórka łonowego. Decyzje te podyktowane są faktem, iż to z tych właśnie miejsc najtrudniej spalana jest tkanka tłuszczowa. Pomimo różnego rodzaju diet oraz ćwiczeń fizycznych, uwarunkowania genetyczne odgrywają decydującą rolę. Im jesteśmy starsi, tym metabolizm organizmu staje się coraz bardziej powolny, a w konsekwencji wszelkiego rodzaju zabiegi skupiające się utracie wagi nie przynoszą żadnych rezultatów.

Liposukcja jest czasem jedynym rozwiązaniem, żeby uzyskać wymarzoną sylwetkę. Jedną z najlepszych wiadomości dla osób, które rozważają ten zabieg, jest nieodwracalność procesu – raz usunięte tkanki tłuszczowe, nie pojawią się w tym samym miejscu nigdy więcej! Trzeba jednak mieć świadomość, że liposukcja dotyczy tylko usuwania tłuszczu, nie ma natomiast nic wspólnego z ujędrnianiem skóry. Przy zbyt dużym obszarze poddanym liposukcji, może się okazać, że skóra rozciągnięta na skutek wcześniejszych rozmiarów, jest wiotka i wisząca. Dlatego tak jak we wszystkim, tak i przy liposukcji, lepiej zachować umiar.

Liposukcja wykonywana metodą chirurgiczną polega na wprowadzeniu pod skórę, gdzie nagromadził się tłuszcz, specjalnej kaniuli, która połączona jest z aparatem odsysającym tłuszcz. Operacja wykonywana jest pod znieczuleniem i w obecności anestezjologa. Przeciętnie liposukcja trwa od 2 do 6 godzin. Po zabiegu pacjent dostaje specjalną bieliznę uciskową, która formuje kształty oraz niweluje obrzęk ciała.

Miasta, w których najczęściej wykonywana jest liposukcja – Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.