Odpowiednie krzesło dla dziecka

To właśnie na początku roku szkolnego najczęściej dokonywane są zakupy przedmiotów, które sprzyjać będą dziecku w nauce. Mamy tu na myśli nie tylko przybory szkolne czy pomoce dydaktyczne, ale odpowiednio dobrane biurko i krzesło dla dziecka. To właśnie ten ostatni element wpływa nie tylko na jakość samego zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim również na zdrowie ucznia.

Przyjmijmy, że każdego dnia dziecko przy biurku spędza godzinę, w tym czasie odrabia lekcje, rysuje czy po prostu się bawi. To właśnie wtedy jego kręgosłup powinien odpoczywać bowiem organizm i tak bierze na siebie duży wysiłek związany chociażby z nauką intelektualną. Jeśli weźmiemy do tego wszystkiego pod uwagę fakt, iż w szkole dziecko spędza przy ławce co najmniej kilka godzin zrozumiemy jak ważny jest odpowiedni dobór mebli, które sprzyjać będą nauce.

Świetnie z tego problemu wybrnęły liczne szkoły, na przykład najlepsza szkoła podstawowa w Warszawie dba o kręgosłupy i prawidłową postawę każdego ucznia zaopatrując ich w odpowiednio dopasowane krzesła dla dziecka. Bierze przy tym pod uwagę jego wysokość, szerokość i głębokość. Istotna jest również regulacja oparcia, zagłówka, możliwość obracania się czy modyfikowanie podłokietników. Warto również zwrócić uwagę na twardość tego rodzaju mebla – zbyt twarde będzie niewygodne a miękkie będzie powodować senność dziecka, co nie wpłynie korzystnie na jakość jego edukacji i koncentracji uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.