Prusaki – jak się ich pozbyć z mieszkania?

Prusaki zagnieżdżają i rozmnażają się w zastraszająco szybkim tempie. Do przeżycia wystarczy im ciepłe miejsce, dostęp do wody i pożywienia. Najgorsze jest to, że te insekty są wszystkożerne i potrafią przetrwać naprawdę trudne warunki. Najbardziej komfortowe warunki bytowania prusaki znajdują niestety w naszych kuchniach.  W nich znajdą jedzenie i zakamarki, w których z łatwością się ukryją.

Jeśli zauważyłeś w swoim domu prusaka, musisz wiedzieć, że z całą pewnością nie jest to jedyny insekt, który zagnieździł się w Twoich „czterech kątach”. Nie zwlekaj i podejmij z nimi walkę. Im szybciej to zrobisz, tym metody będą o wiele bardziej skuteczne. Prusaki mnożą się błyskawicznie, a bagatelizowanie problemu sprawi, że wytępienie ich może być później naprawdę trudne.

Nie warto walczyć z prusakami samodzielnie. Domowe sposoby dadzą jedynie krótkotrwały efekt i nigdy nie wytępią wszystkich insektów. Stawianie piwa czy mokrych ścierek nasączonych kwasem borowym z całą pewnością się nie sprawdzą. Również środki dostępne w sklepach nie wykazują tak dobrej skuteczności, jak profesjonalne preparaty, którymi dysponują firmy zajmujące się dezynsekcją. Łatwo takie znaleźć w sieci. Wystarczy wpisać hasło typu „dezynsekcja warszawa”, by podjąć współpracę z fachowcami.

Trzeba również pamiętać, że prusaki prawdopodobnie zalęgły się w Twoim domu, bo przeszły z innego mieszkania. Ogromny problem z tego rodzaju insektami mają na przykład blokowiska, w których nadal czynne są tzw. zsypy. Wtedy jedyną skuteczną metodą jest dezynsekcja całego obiektu. W innym przypadku po jakimś czasie robaki znowu przejdą zakamarkami do naszego lokum i problem zacznie się od nowa.

Dlaczego nie można bagatelizować prusaków? Są one nie tylko problemem, który wpływa na estetykę naszego mieszkania. Tacy niechciani lokatorzy są też bardzo często nosicielami licznych chorób i bakterii. Są groźne dla ludzi, bo przenoszą gruźlicę czy tyfus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.