Samochody polskich kierowców

Każdego roku rośnie liczba aut z instalacja gazową. Pionierem są Holendrzy, ale trzeba przyznać, że i Polacy chętnie wybierają właśnie taki rodzaj paliwa. Wszystko dlatego, że po pierwsze gaz jest o wiele tańszy, a po drugie jest znacznie bardziej ekologiczny dla środowiska.

Samochody wymieniamy średnio raz na 5 lat. Przeznaczamy na ten cel jakieś 15 tysięcy złotych. Jeśli montujemy instalacje LPG, to koszt takiej inwestycji wzrasta o jeszcze kilka tysięcy. Pamiętajmy jednak, że już po roku wydatek ten się zwraca.

W porównaniu z innymi mieszkańcami Unii Europejskiej nie jesteśmy zbytnimi fanami motoryzacji. Może dlatego, że po prostu nas na takie hobby nie stać. Kupujemy zwykle auta używane, które mają już co najmniej kilka, kilkanaście lat. Rzadko kogo stać na nowiutki samochód z salonu.

Dobrą informacją jest natomiast to, że rzeczywiście Polacy o swoje auta dbają. Wiemy przecież jak dużo pieniędzy pochłaniają nasze „cztery kółka”. Nie mamy środków na kolejne, dlatego staramy się cieszyć tym samym pojazdem, utrzymując go w najlepszym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.