Szkolenia pracowników standardem w polskich firmach

Czy wiesz, że już 60% firm działających na terenie Polski, oferuje swoim pracownikom różnego rodzaju szkolenia? „Moda” na zwiększanie kompetencji, ale też motywacji do pracy i zaangażowania zatrudnionej kadry przyszła do nas z USA. Tak szkolenia otwarte i zamknięte prowadzone są praktycznie w każdej korporacji.

Nareszcie w Polsce odchodzi się od zarządzania kadrą w stylu autorytarnym na rzecz bardziej liberalnego podejścia do pracowników. Cieszy fakt, iż praca przestaje być już jedynie przykrym obowiązkiem, ale wiąże się bardzo często z realizacją pasji i samorozwojem. Co ciekawe, dzisiaj kładzie się też ogromny nacisk na komunikację w zespole, a same szkolenia wpływają też na relacje wszystkich pracowników.

Na terenie naszego kraju organizowane są różne szkolenia. Najbardziej pożądane to te miękkie, na których pracowników nie zyskuje wiedzy teoretycznej, ale właśnie praktyczną oraz umiejętności, które przydadzą mu się na danym stanowisku pracy. Tutaj można wymienić rozmaite szkolenie – organizacja pracy, motywacja w pracy, zaangażowanie, budowanie lojalnego zespołu, sztuka negocjacji, pójście na kompromis, zdrowa rywalizacja, koleżeństwo, to tylko zakres niektórych tematów, które na takich wydarzeniach mogą być podejmowane.

Co ważne, z organizacji szkoleń zadowoleni są coraz bardziej pracownicy. Czy wiesz, że firmy, które takowe proponują potencjalnym pracownikom, otrzymują o wiele więcej CV i listów motywacyjnych niż przedsiębiorstwa, które o takim czynniku zapominają? Szkolenia są dzisiaj traktowane jak pożądany bonus. Pamiętajmy również, że nie chodzi w nich o samą naukę. Coraz częściej szkolenia powiązane zostają z integracją pracowników, a kadra zarządzająca decyduje się na przykład na organizację kilkudniowego wyjazdu. Każdego dnia oprócz szkolenia, proponowany jest cały pakiet atrakcji, łącznie z wieczornym bankietem. To świetna okazja, by nie tylko zdobywać nowe umiejętności, ale również nawiązywać poprawne relacje ze współpracownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.