Skuteczna dieta odchudzająca

Warto zacząć od tego, że żadna skuteczna dieta odchudzająca nie będzie szybka. Oczywiście możemy zgubić zbędne kilogramy w ekspresowym tempie natomiast musimy spodziewać się równie szybkiego powrotu do poprzedniej wagi a nawet dodatkowych kilogramów – przy dietach błyskawicznych praktycznie zawsze występuje efekt jojo.

Dieta odchudzająca może być przeprowadzana tylko pod okiem doświadczonego specjalisty, który najpierw skontroluje nasz stan zdrowia a potem biorąc pod uwagę szczegółowo przeprowadzony wywiad skomponuje dla nas specjalną dietę.

Każdy profesjonalny dietetyk w Warszawie doskonale zdaje sobie sprawę i informuje o tym swoich pacjentów, iż odchudzanie nie jest proste a efekty nie przychodzą z dnia na dzień. Jednak przy odpowiednio dobranej, zbilansowanej diecie możemy skutecznie pozbyć się nadwagi i zapomnieć o niej już na zawsze – nadal będąc pod kontrolą dietetyka i trzymając się ustalonych nawyków żywieniowych.

Oczywistym jest, iż dieta odchudzająca eliminuje z jadłospisu potrawy ciężkostrawne i tłuste. Ograniczyć należy węglowodany i białko jednak ważny jest również wpływ różnych produktów, które połączone ze sobą mogą wpływać niekorzystnie. Listę produktów dozwolonych, tych do eliminacji i ograniczenia przekaże nam dietetyk. To właśnie on podpowie nam jak prawidłowo przygotowywać posiłki i kiedy i w jakiej ilości je spożywać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.