Zawód dietetyk – jak nim zostać?

Dietetyk, czyli specjalista do spaw żywienia to osoba, która nie tylko posiada specjalne wykształcenie, które uprawnią go do wykonywania zawodu, ale przede wszystkim szereg cech osobowości predyspozycji, które sprawią, że zawód ten będzie wykonywany z pasją i przede wszystkim skutecznie.

Tym samym każdy dietetyk w Warszawie powinien być komunikatywny, lubić pracę z ludźmi i być cierpliwy – wiadomo, że jego praca z jednym klientem trwać będzie co najmniej kilka miesięcy, wiadomym jest również, iż osoby z zaburzeniami odżywiania są bardzo często nerwowe, posiadają syndrom depresyjny i ogólnie zalicza się ich do grupy pacjentów „trudnych”.

Aby zostać zawodowym dietetykiem należy ukończyć jedną ze szkół policealnych o tego rodzaju profilu bądź studia wyższe o takim kierunku. Warto też wspomnieć, że dietetyk powinien się ciągle rozwijać i poszerzać swoje specjalizacje – tym samym nie mogą mu być obce różnego rodzaju kursy czy dodatkowe szkolenia.

Pracując w najlepszych poradniach, takich jak Akademia Zdrowego Żywienia, dietetyk musi znać najnowsze trendy w odżywianiu i posiadać wiedzę dotyczącą innowacyjnych metod układania skutecznych diet. Pamiętajmy, że dietetyk jest poniekąd lekarze – pomaga nie tylko zgubić zbędne kilogramy, ale niejednokrotnie prowadzi walkę z licznymi chorobami, takimi jak otyłość, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Nie są mu również obcy pacjenci z zaburzeniami odżywiania, którzy cierpią na anoreksję czy bulimię.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.